Thursday, February 27, 2014

"Orient-Express" Dawida Wolińskiego


Dwa tygodnie temu miałam okazję przenieść się do Indii. A wszystko to za sprawą Dawida Wolińskiego, który powrócił z nową kolekcją.
Inspiracją do jej stworzenia była wyjątkowa kobieta - Imelda Marcos, Pierwsza Dama Filipin. Jej znakiem rozpoznawczym są bufiaste rękawy i biżuteryjne wykończenia. 
 Obecni na pokazie mogli podziwiać sprowadzone ze wschodu tkaniny. Ostentacyjny luksus, czyli bogate zdobienia, hafty, tiul, kamienie półszlachetne to marzenie każdej kobiety.
 W kolekcji dominowały sukienki wykonane ze zwiewnych materiałów. Można również było dostrzec szerokie spodnie i bogato zdobione żakiety. Przeważały szarości, beże i niebieskości, nie brakowało jednak klasycznej czerni, granatu, soczystego kobaltu i błyszczącego złota. 
Pojawiła się również linia dla panów, którą można nazwać mianem "sportowej elegancji". Łatwo zauważyć, że męskie sety definiują Dawida i chyba ten styl najlepiej mu odpowiada. 
"Orient Epxress" to kolekcja zachwycająca jakością i szykownością. Nie da się jednak uniknąć porównań do kolekcji włoskiego duetu, Dolce&Gabbana. 
Poniżej zestawiłam kreacje, które najbardziej przypadły mi do gustu. A Wam jak podoba się ten egzotyczny przepych? 

fot. Filip Okopny 

Zainteresowanych zapraszam na stronę, gdzie znajduje się PRZEBIEG POKAZU (FILMIK).

Reserved blazer / Humanic shoes / handmade by mum skirt / no name bag

*Opóźnienie z uzasadnionych przyczyn. Pod koniec tygodnia zostanie zamieszczony filmik video.*No comments:

Post a Comment